Kniha návštěv

Datum: 10.11.2015

Vložil: Jen taková rada

Titulek: Re: ...

Nevím, jestli si někdy přečteš moji zprávu, ale chci jen napsat, že asi vím, čím si procházíš.
Tvoji kamarádku neznám, ale můžu se ti svěřit se svou zkušeností a řekla bych, že na tom ona a - tentokrát moje - kamarádka budou podobně.
Byla jsem dlouho zamilovaná do své kamarádky; byly jsme nejlepší přítelkyně už od dětství. Její přátelství pro mě mělo obrovskou cenu, ale stejně z mé strany začalo přerůstat v něco víc. Už tehdy mi bylo jasné, že mé pocity jsou pouze jednostranné. Rozhodla jsem se jí to ale zamlčet, pravděpodobně ze stejného důvodu kterého se ty nyní obáváš.
A Markéta se o mých citech dozvěděla tou horší, destruktivnější cestou. Nemohla jsem to už v sobě dusit a svěřila jsem se nesprávné osobě, která všechno takřka okamžitě zopakovala Markétě.
Naše přátelství tak utrpělo obrovskou ránu nejen kvůli mým neopětovaným citům (Markéta je jedním z nejcitlivějších a nejtolerantnějších lidí, které znám) ale i kvůli mé neupřímnosti. Markéta mi nabídla, že se mnou omezí kontakt, dokud si to v hlavě 'neurovnám', ale já jsem tuhle možnost okamžitě zamítla. Měla jsem strach, že pokud se v téhle chvíli rozejdeme, z našeho přátelství nezbude vůbec nic. I tak ale náš vztah značně ochladl. Na obou stranách panovala nejistota (já jsem měla strach překročit nějakou neviditelnou mez v teď už jasně stanoveném přátelství a Markétka měla naopak strach, aby mé city k ní nějak nepodporovala). Nebylo to hezké období a utvořila se mezi námi jistá propast.
Abych řekla pravdu, nevím přesně, co se stalo poté. Uběhl téměř rok napjatého přátelství a potom, jako bychom se zase začaly vracet k sobě. Naše přátelství to ustálo. Nevím jak ani proč, ale jsem za tuhle 'druhou šanci' neskutečně vděčná.
Občas jsem si přála, abych mohla vrátit čas a nikdy se oné podrazácké slečně o svých citech nesvěřit, ale obávám se, že dříve nebo později by mé city stejně nějak vyšly najevo. Myslím, že mnohem lepší by bylo (pro mě, a snad i pro tebe, jsme-li na tom přeci jen podobně) pokud bych jí o svých rostoucích citech řekla hned zpočátku a nezpůsobila ještě větší rozkol kvůli tomu, že jsem jí nedůvěřovala natolik, abych řekla pravdu.
Nevím, jestli ti tohle v něčem pomůže. Snad jen, že v tom nejsi sama.
Přeji ti z celého srdce, ať vám vaše přátelství vydrží.





Zpět na diskuzi