Láska ke stejnému pohlaví (MUDr. Radim Uzel)

21.10.2008 17:13

Jak se z některých lidí mohou stát homosexuálové? Je to důsledek výchovy v rodině, a nebo vrozených dispozic? A je možné, aby se lidé ve věznicích homosexuálním praktikám naučili?

Homosexualita je vrozenou sexuální orientací a je podmíněna jiným utvářením mozku.

Těhotenství je rozhodující doba

Už v sedmém měsíci těhotenství je v mezimozku dosud nenarozeného dítěte vytvořeno sexuálně orientační centrum, které už jednou provždy rozhoduje, zda se dotyčnému budou líbit víc děvčata nebo chlapci. A v průběhu celého života se to už nedá změnit. Asi sebepečlivější výchova na tom nic nezmění, homosexuál zkrátka zůstane homosexuálem až do smrti. Podle posledních výzkumů mají gayové podobnou strukturu šedé kúry mozkové jako heterosexuální ženy a lesbičky zase jako muži.

Homosexualita jako náhražka

Homosexuální praktiky ve vězení nebo na opuštěném ostrově budou vždy představovat náhražkovou sexuální aktivitu z nedostatku jiné příležitosti. Takovémuto homosexuálovi z nouze se zase třeba i po mnohaletém styku budou po propuštění z vězení zase více líbit ženy.

Adopce pro homosexuální páry

Homosexuální orientaci není zkrátka možno se naučit. A to je také pádný argument pro umožnění adopce dětí homosexuálními páry. V mnoha zemích je to možné a nezbývá jen doufat, že i Parlament ČR takovou adopci umožní.

 

—————

Zpět