Jak na okolí?

Možná by bylo dobré si nejdřív zodpovědět otázku: Jak na sebe:) Určitě mi každá potvrdíte, že nejdůležitější je nejdřív si svoji „odlišnost“ přiznat sama sobě. Což je občas to nejtěžší. Těžko budu srovnaná s okolím, když nebudu srovnaná sama se sebou. Já už todle období mám naštěstí za sebou. Všechno jsem si postupně uvědomila, přiznala si sama sobě spoustu věcí, ale furt jsem měla těžkej kámen na prsou. Tížilo mě to, že to vím jen já sama, že nemůžu o tom s nikým mluvit. Nemohla jsme se s mýma kámoškama bavit o diskrétnostech, radši jsem tyto debaty opouštěla, nebo jsem se cítila trapně – neměla jsem co říct – nebo spíše nemohla jsem. Začala jsem se tím dost trápit, bylo toho tolik, co jsme měla na srdci, na jazyku, ale mluvit nešlo – bála jsem se reakce okolí!

Ale pak to ve mně přeteklo, muselo to ven, už těch dojmů, pocitů bylo tolik a já na to byla sama – tak jsem se odhodlala – řekla jsem to jedný svý hodně blízký kámošce, celá jsem se klepala a musela jsem se na to i řádně posilnit, ale nakonec jsem se odhodlala – mluvila jsem sice asi dost zmateně, ale ona to pochopila.. a nejen to, stala se mi velkou oporou - řekla mi v tu chvíli přesně to, co jsem potřebovala – něco jako: No a? A co jako? Prostě to vzala jako by se nechumelilo – a já se toho tak bála – přesvědčila mě o tom, že se není čeho bát, že ten, kdo mě má rád, mě bude mít rád i přes jakoukoli mojí orientaci a kdo mě odsoudí, ten mě nikdy rád neměl a do toho mi nic není.

Měla pravdu – proč by měl někdo měnit názor na mě, jen kvůli tomu, že jsem si pro život vybrala holku a ne kluka? Neřekla mi nic novýho, ale řekla přesně to, co jsem v tu chvíli potřebovala slyšet – potvrdit to, že na tom není nic špatnýho, za co bych se měla stydět. Dodala mi odvahy – odvahy nebát se to netajit před okolím – a od tý doby to jde tak nějak samo – teď už to ví ta i ona, tamten a já nevím kdo ještě.. a s každým dalším člověkem se mi ulevuje. Neříkám, že to říkám na potkání, tam kde vím, že to vědět nepotřebujou, tam se tím „nechlubím“, ale vím, že moji blízcí to vzali všichni moc dobře – a to je pro mě důležitý!