Jsem opravdu lesba?

Stalo se Ti někdy, že se Ti zatajil dech, když si ve filmu viděla vášnivou scénu dvou dívek? Když se Tvoji kámoši bavili o lesbách nebo gayích, že se ti rozbušilo srdce a vnitřně jsi doufala, ať se nezeptají na Tvůj názor? Když ses ve škole před tělocvikem převlékala ve společné šatně, bezdůvodně ses ostýchala? Styděla ses dát pusu kamarádce při přání k narozeninám? Měla si pocit, že lidi na Tobě vidí to, co Ty si sama nepřipouštíš? Pokud se vidíš v těchto otázkách, je velmi pravděpodobné, že na našich stránkách nejseš náhodou.

Určitě je dobré se o této problematice více dočíst nejlépe ze skutečných příběhů dívek, které si tímto obdobím sebeuvědomění již prošly, a ujasnit si v hlavě své zmatené myšlenky a pocity, ale nenechte se zmást různými stupidními testy na téma Jsem homosexuál, Mám lesbické sklony a podobně. Testy pravdopodobně vytvářejí lidé, kteří s touto problematikou nemají absolutně nic společného. Otázky jsou většinou nedomyšlené a cíleně špatně zaměřené, neodpovídající tomu, co člověk opravdu cítí a prožívá.

Názorným příkladem je příběh šťastně zadaného páru lesbických holek, které si jen tak z nudy udělaly test podobného rázu a nestačily zírat, co jim vyšlo. Že jsou heterosexuální. Většina otázek v testu byla položena tak, že se holky nenašly v odpovědích. Otázky typu, jde po ulici dívka a chlapec, za kým se otočíš, jsou otázky nic neříkající a o sexualitě nic nevypovídající.

Proto nehledejte odpovědi na svou orientaci v bulvárních testech, ale raději napište nám, obyčejným holkám se zdravým rozumem, které si vším již prošly a které se Vám pokusí pomoci a odpovědět na otázky, na které samy nebo s pomocí dalších již odpovědi našly.