Komu se svěřit o své nejistotě?

Datum: 31.01.2010

Vložil: Di

Titulek: Re: Trápím se, už dlouho

Ahoj Deneb,

přečetla jsem si tvůj příspěvek a i reakce na něj. Mám z toho pocit, že se bojíš udělat krok směrem k ženám i když už o tom dlouho přemýšlíš. Asi to není z důvodu, že by ses bála téhle jiné lásky, ale protože se bojíš o budoucnost a jistou, kterou ve svém příteli určitě máš. Já si myslím, že tohle je vždycky zásadní problém, je to takové rozcestí. Buď se vydáš jedním směrem a nejspíš přijdeš o svého přítele a nebo to v sobě budeš potlačovat a věřit, že to časem vymizí. A nebo je tu možnost, najít si přítelkyni bokem (to ale málokdo snese, protože většinou usilujeme o harmonický vztah). Ty jsi psala, že jsi o svých nejistotách příteli řekla. Je vidět, že to asi vzal dobře a že máš po boku kvalitního člověka.
Je těžké poradit ti, co je lepší. Ale jasné je, že kdyby jsi se vydala tím směrem, kam tě to táhne, bude to pro tebe určitě vzrušující a objevování dosud neobjeveného, ale současně velká nejistota a další trápení s nálezem partnerky, je nás málo a při hledání to chce trpělivost, prostě to není to tak uplně jednoduché jak to vypadá.
Promysli si všechny varianty a zkus zatím udělat něco, co nebude hned vést ke konci vztahu. Promluv si o tom s někým blízkým (třeba s tou kamarádkou, nemusíš jí říkat o svých citech k ní). Myslím, že bys to měla nechat tak nějak plynout. Když by přišel čas, kdy by bylo nutné opravdu něco rázného udělat, určitě to ucítíš.

Držíme ti palce, pokud budeš chtít napiš nám do emailové schránky diziporadna@centrum.cz





Zpět na diskuzi